Gabinet kosmetyczny makijażu permanentnego Deviron Patrycja

Jak przebiega gojenie brwi po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny tworzy się niezwykle intensywny i gruby natychmiast po zabiegu. Kolor nie będzie wyglądał poprawnie przez kilka pierwszych dni. Niektóre kolory początkowo wydają się zbyt jasne, a inne zbyt ciemne. Ale nie martw się - to się zmienia. Nadmiar pigmentu złuszcza się w ciągu najbliższych 2-3 dni, a następnie skóra zaczyna się goić. Warstwa zregenerowanej skóry na górze znacznie ją tonizuje. W miarę jak puchnie, linie stają się cieńsze(makijaż obkurczy się). Około czwartego dnia jesteś bliska wyglądania już zupełnie normalnie (delikatnie) i nikt niczego nie zauważy. Kolory będą nadal blednąć przez kilka następnych tygodni gojenia. Makijaż będzie wyglądał bardzo naturalnie za 2-3 miesiące. Widzisz kolejną różnicę w okresie 7-9 miesięcy. Wygląda jeszcze bardziej miękko i lżej.


LECZENIE ZEWNĘTRZNE kończy się po około 3-6 dniach w przypadku oczu, 7-10 dni w przypadku ust.

Regeneracja WEWNĘTRZNA kończy się w ciągu 1-2 miesięcy.

Zaraz po zabiegu makijażu permanentnego

Po wykonaniu makijażu permanentnego obszar może być opuchnięty, czerwony, swędzący, a nawet lekko spuchnięty. Objawy te są normalne (nie wymagają konsultacji z lekarzem) powinni wyciszyć się po kilku dniach. Jeśli pojawi się strup, unikaj zbierania, drapania lub zmywania skórki; w przeciwnym razie możesz usunąć część pigmentowanego tuszu i spowolnić proces gojenia.

Po kilku dniach od wykonania makijażu permanentnego…

Aby upewnić się, że twoje brwi goją się prawidłowo, absolutnie konieczne jest przestrzeganie zaleceń po zabiegowych. Używając czystego wacika należy przemyć delikatnie miejsce po zabiegowe, a następnie nałożyć maść gojącą na skórę (bardzo cienko) na obszar za pigmentowany 1-2razy dziennie, aby utrzymać dobre nawodnienie skóry.

Makijaż: nie wolno wykonywać makijażu kosmetykami w miejscu zabiegowym od 7-10 dni

Mycie: Unikaj mycia pigmentowanych brwi mydłami, środkami do czyszczenia twarzy 7 dni. Obszar przemywamy na waciku zwykłą przegotowaną lenią wodą.

Ekspozycja na słońce: Unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce, ponieważ twoje trwałe brwi goją się.