Gabinet kosmetyczny makijażu permanentnego Deviron Patrycja

Pytania (makijaż permanentny)

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny podobny do tatuowania. Kosmetyczna technika wykonania stosowana w makijażu permanentnym osadza kolorowy pigment w górnej warstwie skóry właściwej. Termin "mikropigmentacja" jest powszechnie stosowany w odniesieniu do technik makijażu permanentnego.

 

Co wiąże się z wykonywaniem stałego makijażu permanentnego?

Trwałe zabiegi polegają na użyciu ręcznego urządzenia cyfrowego, które przebija skórę bardzo cienką igłą i osadza pigment w pożądanym miejscu. Proces rozpoczyna się od konsultacji, a następnie zastosowania pigmentu i wizyt kontrolnych w celu oceny wyników po zagojeniu skóry. Przeważnie przed i po zabiegu wykonywane są zdjęcia poglądowe w celu monitorowania jego przebiegu.

 

Kto może skorzystać z takich zabiegów?

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem dla osoby w każdym wieku, która chce poprawić swoje naturalne rysy twarzy. Kobiety, które prowadzą aktywny styl życia, uprawiają aktywność fizyczną i chcą wyglądać jak najlepiej przez cały czas, docenią wygodę polegającą na tym, że nie muszą odświeżać makijażu w ciągu dnia. Może być szczególnie korzystne dla osób z pewnymi schorzeniami, takimi jak alergia na tradycyjne kosmetyki, osoby mające słabą koordynację rąk lub trudności w stosowaniu makijażu z powodu zaburzeń widzenia; Osoby z łysieniem, bliznami, bielactwem lub wymagające pigmentacji otoczki po rekonstrukcji piersi.

 

Jakie obszary można wykonać za pomocą makijażu trwałego/ miropigmentacji ?

Trwała mikropigmentacja obejmuje : górną i dolną powiekę, brwi, wzmocnienie rzęs, konturówkę ust, pełny kolor warg i cieniowanie, kamuflaż blizn, imitacje włosów, pigmentację otoczki a także piegi na policzkach.
Efekt końcowy jest bardzo naturalny. Twarz jest podkreślona, ale nie przerysowana.

 

Czy trwały makijaż permanentny jest naprawdę trwały?

Technika stosowana w kosmetykach permanentnych powoduje osadzanie pigmentu w górnej, siatkowej części warstwy skórnej skóry i uważa się ją za trwałą, ponieważ nie można jej zmyć. Niemniej jednak, wraz z upływem czasu może w większości przypadków wyblaknąć. Konieczna będzie okresowa konserwacja lub odświeżanie koloru, aby zachować jego wygląd. Trwałość takiego makijażu zależy od wielu czynników, takich jak ekspozycja na słońce, grubość –nawilżenie skóry i wiek.

 

Jaki jest koszt makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny zwykle kosztuje od 300 do 1500 zł za zabieg. Niektóre z zaawansowanych prac, takich jak zabiegi paramedyczne, mogą kosztować od 150 do 250zł za godzinę. Rozważając konieczność wykonania makijażu permanentnego, weź pod uwagę umiejętności i doświadczenie profesjonalisty w dziedzinie makijażu permanentnego i nie traktuj ceny jako decydującego czynnika. Chcesz mieć pewność, że możesz zaufać swojemu specjaliście, aby uzyskać wyniki, których szukasz i oczekujesz.

 

Ile czasu trwają zabiegi?

Spodziewaj się spędzić od 1,5-2,5 godzin w salonie. Będą to formalności, wstępna konsultacja kolorystyczna i projektowa oraz faktyczne procedury. Spotkanie uzupełniające (korekta)nie będzie wymagała tak wiele czasu.

 

Czy zabieg będzie bolesny?

Zwykle odczuwasz dyskomfort lub ból w zależności od indywidualnej tolerancji. Bez obaw, istnieje wiele miejscowych środków znieczulających opracowanych specjalnie dla mikropigmentacji. Twój specjalista upewni się, że podczas sesji czujesz się tak komfortowo, jak to tylko możliwe.

 

Czy to bezpieczne?

Zakładając, że przestrzegane są wytyczne dotyczące sterylizacji i dezynfekcji, makijaż permanentny jest całkowicie bezpieczny.
Specjaliści w branży MP regularnie uczestniczą w szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Upewnij się, że wybierasz specjalistę makijażu permanentnego, który został odpowiednio przeszkolony i ma doświadczenie w zakresie mikropigmentacji. Ktoś, komu możesz zaufać i poczujesz się swobodnie.

 

Co się stanie, jeśli nie będę zadowolony z wyników?

W pewnym stopniu zabiegi makijażu trwałego pozwalają na zmianę koloru i kształtu. Ważne jest, aby pamiętać, że natychmiast po zabiegu i podczas procesu leczenia kolory staną się ciemniejsze i rozjaśnią po się o około 30% po kilu dniach. Potrzeba również czasu, aby przyzwyczaić się do nowego wyglądu. Najlepszym podejściem jest mieć cierpliwość, dopóki Twoja skóra nie zostanie w pełni wyleczona. Jeśli nadal nie jesteś zadowolona ze swojego wyniku, porozmawiaj ze swoim linergistą o dostępnych rozwiązaniach.

 

Czego można oczekiwać podczas i po zabiegu?

W zależności od wykonywanego zabiegu można oczekiwać różnego stopnia obrzęku lub tkliwości. Na przykład brwi lub wzmocnienie rzęs zwykle wykazują bardzo niewielki efekt po zabiegu. Jednak usta lub eyeliner mogą wykazywać niewielki do umiarkowanego obrzęk. Pełny kolor warg pokaże więcej efektów niż mieszane konturówki i tak dalej. Stopień oddziaływania różni się także w zależności od osoby. Osoby przyjmujące preparat rozrzedzający krew mogą również odczuwać niewielkie siniaczenie lub niewielkie krwawienie podczas zabiegu. Jest to rzadkie, ale może się zdarzyć. Te efekty po zabiegu zmniejszą się- zanikną za dzień lub dwa. Należy również oczekiwać, że kolor będzie ciemniejszy w pierwszym tygodniu po zabiegu.

 

Czy pigmenty mogą wywoływać reakcję alergiczną?

Alergie na pigmenty występują bardzo rzadko. Nawet kobiety, które są uczulone na tradycyjny makijaż, często są zachęcane przez swoich lekarzy, aby wziąć pod uwagę makijaż permanentny. Pigmenty BIOTEK są certyfikowane jako niealergiczne, bio-kompatybilne i sterylne. Najwyższej jakości składniki spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa. Sprawdź u swojego linergisty, czy użyte pigmenty spełniają wymagane normy bezpieczeństwa.

 

Czy potrzebowałbym korekty?

Czasem kolor nie jest idealny po tym jak skóra się goi po wykonaniu MP. Z tego powodu należy zaplanować wizytę kontrolną, aby poprawić szczegóły. Prace dopełnienia /korekty nie powinny być wykonywane wcześniej niż cztery – cześć tygodni po pierwszym zabiegu.

 

Czy masz jakieś pytania na które nie znasz odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami! 530-530-256