Gabinet kosmetyczny makijażu permanentnego Deviron Patrycja

Makijaż permanentny brwi - metoda piórkowa a ombre - poznaj różnice!

Po tym, jak trend na półtrwały makijaż permanentny zaczął kilka lat temu nabrać tempa, postanowiliśmy Państwu przybliżyć tą tematykę.

Wybrać metodę piórkowa czy ombre? – poznaj różnice!

Brwi piórkowe (microblanding) jest to bardzo naturalna technika zabiegu wykonywana manualnie. Metoda ta imituje naturalną linię włosów. Efekt finalny jest dosyć łagodny- świetny dla osób mało malujących się (make up non make up) lub lubiących delikatne podkreślenie łuku brwiowego.

Brwi Ombre to technika wykonania makijażu permanentnego w sposób bardzo powierzchowny (co oznacza, że aplikacja odbywa się na warstwie naskórka) i przypomina to efekt po wykonanej hennie: końcówka i dolna linia brwi jest zrobiona nieco mocniej, a przody i górna linia są odrobinę jaśniejsze.

Obecnym trendem jest bardziej miękki przód brwi, a następnie mocny ogon (końcówka łuku brwiowego), więc ta technika jest idealna zwłaszcza dla osób lubiących podkreśloną linię brwi.

Zajrzyj do naszej galerii, gdzie znajdziesz niektóre z naszych profesjonalnie wykonanych brwi.

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym? Podstawy pielęgnacji!

Po wykonaniu makijażu permanentnego należy uzbroić się w cierpliwość, żeby zobaczyć efekt finalny. Do 7 dni od zabiegu złuszcza się pigment z powierzchni naskórka. W tym czasie należy przemywać brwi przegotowaną letnią wodą (rano i wieczorem), a następnie po podeschnięciu powierzchni skóry zaleca się delikatnie i bardzo skąpo przesmarować miejsce zabiegowe Alantan-em plus (zielony- w maści), Linomag-iem (w maści) lub zwykłą wazeliną. Jeśli posmarowanie zostanie pominięte też nie należy się przejmować, gdyż nic wielkiego się nie stanie. Jedynie co może się stać to po prostu będą bardziej swędzieć. Jeśli brwi w czasie gojenia się delikatnie swędzą to oznacza się następuje już proces regeneracji i gojenia się naskórka.

Wyżej wymienione preparaty są dostępne w każdej Aptece (bez recepty).

Jak przebiega gojenie brwi po makijażu permanentnym?

Po zapigmentowaniu skóry obszar może być opuchnięty, czerwony, przesuszony, swędzący, a nawet lekko spuchnięty. Objawy te są normalne i nie wymagają konsultacji medycznej;  obszar zapigmentowany powinien się po kilku dniach (3-7 dni)   „wykruszyć / wyłuszczyć”. Przy obrzękach, siniakach czy zaczerwienieniach świetnie działa żel Arnikowy (może być forte) najlepiej firmy Flosflek do kupienia w aptece (bez recepty). Jeśli pojawi się strup, unikaj tarcia naskórka, drapania lub zmywania powierzchni pigmentowanej; w przeciwnym razie możesz niechcący usunąć część zapigmentowanego barwnika i spowolnić proces gojenia.

Aby Twoje brwi goiły się prawidłowo, absolutnie konieczne jest przestrzeganie zaleceń po zabiegowych.

Pielęgnacja: Używając czystego wacika, nałóż maść na gojącą się skórę brwi 2 razy dziennie (bardzo cieniutką warstwą), aby utrzymać dobre nawodnienie skóry.

Mycie: Unikaj mycia pigmentowanych brwi mydłami, środkami do czyszczenia twarzy. Jedynie raz lub dwa razy dziennie przemywamy przegotowaną (letnią) wodą.

Ekspozycja na słońce: Unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce, ponieważ twoje zapigmentowane brwi goją się.

Opieka długoterminowa:

  • Nowo zrobiony makijaż permanentne brwi będzie się goił w ciągu 10 dni od wykonania, ale nadal potrzebują długoterminowej opieki, aby wyglądały jak najlepiej.
  • Do 3 tygodni od zabiegu pigment  i jego intensywność będzie się jeszcze zmieniać. W tym czasie skóra będzie się powoli regenerować. Po 3-6 tygodni od zabiegu można wykonać korektę czyli tzw. dopigmentowanie. Najlepiej już w dniu zabiegu ustalić przybliżony termin konsultacji po zabiegowej. Na tym spotkaniu możesz ocenić kolor brwi i ustalić, czy konieczne są poprawki.

Makijaż permanentny – poznaj wszystkie przeciwwskazania!

Przeciwwskazania:

Znasz swój stan zdrowia lepiej niż ktokolwiek inny. Jeśli masz jakieś problemy medyczne, które mogą być przeciwwskazaniem, zalecamy uzyskanie zgody lekarza.

  • CIĄŻA - Chociaż nie ma medycznych dowodów na to, że mikropigmentacja miałaby jakikolwiek wpływ na nienarodzone dziecko, nie jesteśmy tego pewni. Sugerujemy więc, aby zachować się rozsądnie i wrócić po urodzeniu dziecka, gdy przestajesz karmić.
  • Pacjenci z padaczką, cukrzycą (typu 1), hemofilią lub chorobą serca jakiegokolwiek rodzaju powinni uzyskać zgodę lekarza przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu tatuowania. Osobom z cukrzycą na ogół nie zaleca się wykonywania tatuaży w ogóle, ponieważ ten stan może wpływać na układ odpornościowy i proces gojenia. Na przykład, jeśli ktoś z cukrzycą miał wysoki poziom cukru we krwi podczas zabiegu lub po nim, może to utrudnić proces gojenia i zwiększyć ryzyko infekcji.
  • Wiek PONIŻEJ 18 LAT
  • Osoby zażywające STERYDY - Przed rozważeniem makijażu permanentnego powinieneś uzyskać zgodę swojego lekarza.
  • Osoby zażywające leki rozrzedzające krew - długotrwałe stosowanie aspriny, ibuprofenu i niektórych ziół skraca czas krzepnięcia, powodując zwiększenie krwawień i siniaków, co wpłynie na implantację pigmentu, a także wydłuży czas gojenia. Zaleca się odstawić takie lekarstwa przynajmniej na dwa dni przed planowanym zabiegiem.

Podjęcie niezbędnych środków ostrożności, aby zapewnić, że pigmentacja makijażu jest wykonywana bezpiecznie i dobrze, jest znakiem rozpoznawczym prawdziwego eksperta, który dba o swoich klientów.
Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem permanentnego makijażu, ale nie masz pewności, czy byłoby to bezpieczne ze względu na twój stan zdrowia, zadzwoń do nas pod numer tel:530-530-256 w każdej chwili, a chętnie omówimy najlepszy sposób postępowania/ zalecenia dla Twojej osoby.

Obalamy mity na temat makijażu permanentnego!

W makijażu permanentnym zamiast atramentu, jak w przypadku zwykłych tatuaży, stosuje się łagodniejsze, mniej skoncentrowane pigmenty. Pigment ten zanika z czasem (schodzi wraz ze złuszczaniem się naskórka), więc jeśli zdecydujesz się na permanentny makijaż, musisz pamiętać, że jeśli chcesz utrzymać ładny odcień brwi i intensywność koloru zaleca się odświeżenie makijażu po okresie 1- 3 lata. Jest to proces normalny, gdyż makijaż permanentny nie jest tatuażem. Na przestrzeni lat zmieniają się nam nie tylko rysy twarzy, ale i nasz styl. W związku z tym, że makijaż permanentny schodzi jesteśmy wstanie poprawić nie tylko kolor, ale i kształt brwi, i to właśnie dlatego możesz czuć się pięknie niezależny od wieku.