Gabinet kosmetyczny makijażu permanentnego Deviron Patrycja

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla CO2 o medycznym stopniu czystości. Badania wykazały, że karboksyterapia poprawia elastyczność skóry, poprawia krążenie, stymuluje produkcję kolagenu, poprawia wygląd drobnych linii zmarszczek oraz niweluje zlokalizowane złogi tłuszczowe. Dwutlenek węgla jest naturalnym składnikiem naszego metabolizmu. W procesie oddychania zużywamy tlen i wytwarzamy dwutlenek węgla. Rośliny pobierają dwutlenek węgla, z kolei dostarczają nam tlen, którego potrzebujemy. Nie ma znanych zagrożeń i przeciwwskazań związanych z zabiegiem karboksyterapii.

Karboksyterapia Kraków

Zabiegi karboksyterapii świetnie działają na:

Rozstępy - charakteryzują się szerokimi liniowymi pasmami przebarwionej lub pomarszczonej skóry, które występują w obszarach zubożonych w kolagen. Rozstępy zwykle występują na brzuchu, pośladkach, udach i piersiach. Kobiety posiadają rozstępy częściej niż mężczyźni, a rozstępy występują u 90% kobiet w ciąży ze względu na kombinację czynników hormonalnych oraz zwiększonych naprężeń i ich destrukcyjnego wpływu na strukturę warstw kolagenu i elastyny w skórze. Niektóre badania wykazały, że rozstępy są formą tkanki bliznowatej, która tworzy się w odpowiedzi na pękanie warstw kolagenu i zmian w elastycznych włóknach. Opisano dwa rodzaje rozstępów: nowo utworzone, czerwonawe i starsze, białe . Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią dla starych i nowych rozstępów, która wyraźnie je niweluje i jest przy tym bezpieczna dla wszystkich typów skóry. Karboksyterapia powoduje wytwarzanie nowego kolagenu, w efekcie pogrubia skórę, co wydatnie poprawia wygląd rozstępów.

Karboksyterapia może radykalnie poprawić wygląd ciemnych okręgów pod oczami (tzw. cienie pod oczami), których przyczyną bywa nierównomierny rozkład pigmentu w skórze, a najczęściej słabe krążenie w skórze poniżej dolnej powieki. Zabieg jest krótki (5-10 min), praktycznie bezbolesny i nie obarczony ryzykiem. Seria 2-6 zabiegów w odstępie jednego tygodnia to wszystko, czego potrzeba, aby osiągnąć wspaniały wynik.


Karboksyterapia może być stosowana w rewitalizacji skóry powiek, twarzy, szyi, ramion, brzucha, pośladków i nóg.

Zabieg karboksyterapii

Leczenie rozstępów i blizn jest praktycznie bezbolesne. Na obszarach poddanych zabiegowi może pojawić się odczucie ciepła i mrowienia trwające na ogół do 24 godzin po zabiegu. Jest ono spowodowane stymulowaną (pojawienie się CO2 w tkance jest „interpretowane” przez układ krążenia jako deficyt tlenu) i znaczącą poprawą krążenia w tym obszarze.

Ilość serii zabiegów zależy to od stopnia nasilenia problemu. Zwykle poleca się wykonać od sześciu do dwunastu zabiegów w odstępie jednego tygodnia – to daje doskonały wynik.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po zabiegu karboksyterapii?

Jedynym możliwym skutkiem ubocznym karboksyterapii jest możliwość wystąpienia siniaka w miejscu wstrzyknięcia gazu. Zwykle powieki można leczyć bez pozostawiania śladów, co sprawia, że jest to naprawdę "bezterminowa" procedura.
Nie ma znanych zagrożeń związanych z karboksyterapią.

Jak długo trwa zabieg zabieg karboksyterapii?

Średnio wykonanie zabiegu karboksyterapii zajmuje od dziesięciu do trzydziestu minut.

Umów się na wizytę


Pozostałe zabiegi