Gabinet kosmetyczny makijażu permanentnego Deviron Patrycja

Usuwanie i wypełnianie zmarszczek

Kolagen jest kluczowym elementem struktury skóry. Tworzy sieć włókien w skórze, która działa jak szkielet.

zmarszczki1

W młodej skórze struktura kolagenu jest nienaruszona, a skóra pozostaje nawilżona i elastyczna. Z czasem struktura nośna słabnie, wytwarzanie nowego kolagenu zanika a skóra traci elastyczność. Używanie mięśni twarzy – np. uśmiechanie się, marszczenie brwi lub mrużenie oczu - jest częścią wyrażania siebie ale stanowi też wysoce powtarzalne i występujące z dużą częstotliwością bodźce mechaniczne, którym poddawana jest skóra, co w połączeniu z czynnikiem wiekowym wpływającym na sukcesywny zanik produkcji nowego kolagenu powoduje powstawanie bruzd i zmarszczek.

Kremy kolagenowe działają tylko na powierzchni skóry i, podobnie jak inne nawilżające, głównie spowalniają utratę wody ze skóry i pomagają zachować elastyczność skóry. Żeby zadziałać nie tylko na powierzchni ale i pod skórą niezbędne jest zaaplikowanie kolagenu czy też kwasu hialuronowego, który pomaga wygładzić zmarszczki twarzy i niektóre rodzaje blizn. Naturalne piękno skóry zostaje wzmocnione, gdy kontur struktury podparcia zostaje przywrócony.

Kwasu hialuronowy, będący głównym składnikiem wypełniacza, to substancja normalnie wytwarzana przez organizm, która nadaje skórze objętość i pełnię. Zastrzyki z kwasu hialuronowego wypełniają przestrzeń między włóknami kolagenu i elastyny w skórze, która uzupełnia naturalną objętość utraconą w procesie starzenia. Dla utrzymania pożądanego rezultatu niezbędna jest seria powtarzanych zabiegów. Kwas hialuronowy wiąże wodę, co pomaga zachować pełnię w miejscu wstrzyknięcia.

Zanim będziesz chciał wykonać zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, Ty i twój specjalista omówicie swoje cele. Taka rozmowa jest niezbędną, żeby wiedzieć czego możesz się spodziewać.
Zastrzyki nie są odpowiednie w przypadku niektórych obszarów, takich jak blizny czy zmiany (np. bruzdy) pozapalne lub powirusowe. Bardzo ważne jest posiadanie realistycznych oczekiwań co do wyników. Na przykład pojedynczy zabieg może nie usunąć każdej zmarszczki na twojej twarzy. Ze specjalistą możesz zdecydować, które obszary twarzy są dla Ciebie najważniejsze i porozmawiać o tym, ile zabiegów możesz potrzebować.

Umów się na wizytę


Galeria


Pozostałe zabiegi