Gabinet kosmetyczny makijażu permanentnego Deviron Patrycja

Usuwanie rozstępów i redukcja blizn

Co to jest igłowanie skóry i jak działa?

Zabieg nakłucia skóry nazywany jest również terapią mikroigłową lub terapią indukcyjną kolagenem. Jest to minimalnie inwazyjna, niechirurgiczna procedura odmładzania twarzy, polegająca na użyciu urządzenia do mikro-nakłuć w celu wywołania kontrolowanego urazu skóry.
Gdy każda cienka igła przebije skórę, tworzy ona kanał lub mikro ranę. Kontrolowane urazy stymulują organizm do produkcji nowego kolagenu i elastyny w skórze właściwej, a co a tym idzie do wypełnienia mikro ran. Ta neokolageneza postępująca w procesie gojenia prowadzi do zmniejszenia blizn i odmłodzenia skóry, to jest do poprawy tekstury skóry, jędrności i nawilżenia.

Profesjonalne igłowanie skóry jest uważane za jedną z najbezpieczniejszych metod leczenia skóry. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych, dermabrazji i zabiegów laserowych, igłowanie skóry powoduje minimalne uszkodzenia skóry.

Do czego służy igłowanie skóry- Skin Needling?

Igłowanie skóry jest skutecznie wykorzystywane do:

 

  • Zmniejszania blizn (w tym przerosłych blizn) wywołanych trądzikiem, operacją lub oparzeniami termicznymi
  • Zlikwidowania zanikających rozstępów
  • Redukcji cienkich linii i głębokich zmarszczek
  • Poprawienia wyglądu zwiotczałej skóry.

 

Igłowanie skóry oraz zastosowanie naprzemiennie karboksyterapii powoduje zmniejszone ryzyko przebarwień i blizn, a także jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

Jak przebiega zabieg Skin Needling?

Proces ten trwa od kilku minut do godziny, w zależności od wielkości obszaru, który ma być leczony oraz stopnia nasilenia problemu.
W dniu zabiegu, w miejscu do niego przeznaczonym nie stosuje się płynów kosmetycznych, makijażu ani innych produktów do stosowania miejscowego.
Następnie specjalista nakłada znieczulający krem w miejscu przewidzianym do leczenia.
Skóra jest nakłuwana w określony wzór za pomocą urządzenia do igłowania skóry. Urządzenie jest wielokrotnie przewijane na skórze, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
Gdy każda cienka igła przebija skórę, tworzy kanał lub mikroukład stymulujący regenerację komórek skóry.
Zaleca się co najmniej sześć tygodni między dwoma zabiegami, ponieważ powstaje nowy naturalny kolagen.

Zalecenia po zabiegu

Igłowanie skóry jest dobrze tolerowane przez klientów, ale suchość, łuszczenie, zaczerwienienie i obrzęk mogą być widoczne po zabiegu, trwające kilka dni lub dłużej, w zależności od głębokości wnikania igieł.
Zaleca się ochronę przed słońcem przez kilka tygodni.
W przypadku blizny po trądziku, po zabiegu igłowania skóry, twarz należy oczyścić delikatnym środkiem czyszczącym przed snem. Następnego dnia twarz można oczyścić, a makijaż, balsamy i inne produkty stosowane miejscowo, jak zwykle. Mikrootwory stosunkowo szybko ulegają zamknięciu .
Odmłodzenie oraz poprawa jakości skóry może być widoczne już po 2 tygodniach.

 

Praktyczne wskazówki

 

Ile zabiegów igłowania skóry potrzebujesz?

Liczba procedur igłowania zależy od indywidualnej kondycji skóry. W przypadku umiarkowanych blizn potrądzikowych mogą być potrzebne trzy do czterech zabiegów. Blizny po rozstępach mogą wymagać do 5 zabiegów.

W przypadku zmarszczek związanych ze starzeniem się skóry zaleca się co roku jeden lub dwa zabiegi odciągające na skórę.

Czy są jakieś skutki uboczne Skin Needling?

Ogólnie obszary leczone szybko przyzwyczajają się z igłowania skóry. Istnieją jednak sporadyczne efekty uboczne, które obejmują:

Wyciek i obrzęk w fazie zdrowienia oraz infekcja skóry bakteriami (rzadko) lub wirusem herpes simplex (opryszczka).

Umów się na wizytę


Pozostałe zabiegi